Toegepaste selectie Minimale batterijduur ≥ 10 h
De mediaanprijs is € 1.109: de helft van de aanbiedingen kost minder, de andere helft meer. De middelste helft van de aanbiedingen ligt tussen € 514 en € 1.899: de meest voorkomende prijsklasse van deze selectie.
Ten opzichte van de hele markt (632 modellen, mediaanprijs van € 1.333) wijkt de mediaanprijs van deze selectie −17% af.
Prijs
Waar liggen de prijzen van deze selectie: de verdeling toont hoeveel modellen er in elke prijsklasse verkocht worden, en de markering geeft de mediaanprijs aan.
De meest voorkomende prijsklasse is € 250–€ 500 (42 modellen). De helft van de aanbiedingen ligt tussen € 514 en € 1.899.
20
40
mediaan · € 1.109
2 € 0
42 € 250
11 € 500
17 € 750
13 € 1.000
12 € 1.250
13 € 1.500
13 € 1.750
6 € 2.000
6 € 2.250
2 € 2.500
4 € 2.750
2 € 3.000
1 € 3.250
2 € 3.500
1 € 3.750
1 € 4.000
2 € 4.250
0 € 4.500
3 € 4.750
2 € 5.000+
Selectie · middelste helft: € 514 tot € 1.899, mediaan: € 1.109
Hele markt · middelste helft: € 705 tot € 2.199, mediaan: € 1.333
De mediaan in deze selectie is € 1.109, −17% ten opzichte van de hele markt (€ 1.333).
Aantal modellen met minstens één lopende aanbieding in elke prijsklasse.
Merken
Welke merken domineren deze selectie, en tegen welke mediaanprijs: een merk dat sterk vertegenwoordigd is, is niet noodzakelijk het goedkoopste.
Lenovo is het best vertegenwoordigde merk in de selectie: 33 modellen, ofwel 25% van het totaal.
Selectie Hele markt
lenovo 33 (25%)
hp 26 (20%)
apple 22 (17%)
acer 20 (15%)
asus 14 (11%)
samsung 12 (9%)
msi 2 (2%)
nikotsis 2 (2%)
microsoft 1 (1%)
Apple is goed voor 17% van de selectie, tegenover 4% in de hele markt, een verschil van +13 procentpunt.
Best vertegenwoordigde merken in de catalogus.
Bij Msi ligt de mediaanprijs het hoogst (€ 2.499); bij Microsoft ligt hij het laagst (€ 336).
Selectie Hele markt
lenovo € 530
hp € 426
apple € 2.059
acer € 901
asus € 1.104
samsung € 1.333
msi € 2.499
nikotsis € 387
microsoft € 336
Hp: mediaanprijs van € 426 in deze selectie, dat is −64% ten opzichte van de hele markt (€ 1.179).
Mediaanprijs van de lopende aanbiedingen, voor de best vertegenwoordigde merken.
Componenten
De processors en grafische kaarten die het vaakst voorkomen in deze selectie, met hun mediaanprijs: zij verklaren het grootste deel van de verschillen in prestaties en prijs.
Intel zit in 65% van de laptops in de selectie, gevolgd door Apple (17%).
Selectie Hele markt
intel 86 (65%)
apple 22 (17%)
amd 13 (10%)
qualcomm 11 (8%)
Apple is goed voor 17% van de selectie, tegenover 4% in de hele markt, een verschil van +13 procentpunt.
Verdeling van de modellen per processorfabrikant.
Apple M5 10 Core is de meest voorkomende processor in de selectie: 11 modellen, ofwel 8%.
Selectie Hele markt
Apple M5 10 Core 11 (8%)
Intel Core i5-8250U 8 (6%)
Intel Core Ultra 7 355 7 (5%)
Intel Core i5-8350U 7 (5%)
Qualcomm Snapdragon X X1 26 100 7 (5%)
Intel Core i5-8265U 6 (5%)
Intel Core i5-6200U 5 (4%)
Apple M5 Pro 18 Core 4 (3%)
AMD Ryzen 7 260 3 (2%)
Apple M5 Max 18 Core 3 (2%)
Overige 71 (54%)
Apple M5 10 Core is goed voor 8% van de selectie, tegenover 2% in de hele markt, een verschil van +6 procentpunt.
Processors die het vaakst voorkomen in de modellen van de catalogus.
Laptops met een Apple M5 Pro 18 Core hebben de hoogste mediaanprijs (€ 3.999), tegenover € 334 voor laptops met een Intel Core i5-6200U.
Selectie Hele markt
Apple M5 10 Core € 1.899
Intel Core i5-8250U € 420
Intel Core Ultra 7 355 € 1.769
Intel Core i5-8350U € 379
Qualcomm Snapdragon X X1 26 100 € 984
Intel Core i5-8265U € 350
Intel Core i5-6200U € 334
Apple M5 Pro 18 Core € 3.999
Mediaanprijs van de lopende aanbiedingen, voor de meest voorkomende processors.
Apple M5 10-core GPU is de meest voorkomende grafische kaart in de selectie: 10 modellen, ofwel 29%.
Selectie Hele markt
Apple M5 10-core GPU 10 (29%)
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop GPU 5 (15%)
Apple M5 Pro 20-core GPU 4 (12%)
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop GPU 4 (12%)
Apple A18 Pro 5-core GPU 2 (6%)
Apple M5 Max 32-core GPU 2 (6%)
Apple M4 Max 32-core GPU 1 (3%)
Apple M5 8-core GPU 1 (3%)
Apple M5 Max 40-core GPU 1 (3%)
Apple M5 Pro 16-core GPU 1 (3%)
Overige 3 (9%)
Apple M5 10-core GPU is goed voor 29% van de selectie, tegenover 7% in de hele markt, een verschil van +22 procentpunt.
Grafische kaarten die het vaakst voorkomen in de modellen van de catalogus.
Laptops met een Apple M5 Max 32-core GPU hebben de hoogste mediaanprijs (€ 4.849), tegenover € 799 voor laptops met een Apple A18 Pro 5-core GPU.
Selectie Hele markt
Apple M5 10-core GPU € 1.944
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop GPU € 2.069
Apple M5 Pro 20-core GPU € 3.999
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop GPU € 1.759
Apple A18 Pro 5-core GPU € 799
Apple M5 Max 32-core GPU € 4.849
Apple M4 Max 32-core GPU € 3.707
Apple M5 8-core GPU € 1.429
Mediaanprijs van de lopende aanbiedingen, voor de meest voorkomende grafische kaarten.
Scherm
Schermformaten en verversingssnelheden in deze selectie. Een hoge verversingssnelheid (120 Hz en meer) is vooral interessant voor gaming.
Het meest voorkomende schermformaat is 14 ": 43% van de modellen in de selectie.
Selectie Hele markt
13 " 2 (2%)
13,3 " 3 (2%)
13,5 " 1 (1%)
13,6 " 4 (3%)
14 " 57 (43%)
14,2 " 6 (5%)
15,3 " 7 (5%)
15,6 " 17 (13%)
16 " 21 (16%)
16,2 " 5 (4%)
17,3 " 3 (2%)
18 " 6 (5%)
14,2 " is goed voor 5% van de selectie, tegenover 1% in de hele markt, een verschil van +4 procentpunt.
Meest voorkomende schermdiagonalen.
De meest voorkomende verversingssnelheid is 60 Hz (68% van de modellen).
Selectie Hele markt
60 Hz 82 (68%)
120 Hz 24 (20%)
144 Hz 3 (2%)
165 Hz 5 (4%)
180 Hz 2 (2%)
240 Hz 4 (3%)
144 Hz is goed voor 2% van de selectie, tegenover 7% in de hele markt, een verschil van −5 procentpunt.
Meest voorkomende verversingssnelheden van het scherm.
Geheugen en opslag
Meest voorkomende hoeveelheden werkgeheugen en opslag in deze selectie.
16 GB werkgeheugen is de meest voorkomende configuratie (52% van de modellen).
Selectie Hele markt
4 GB 3 (2%)
8 GB 27 (20%)
16 GB 69 (52%)
24 GB 10 (8%)
32 GB 17 (13%)
36 GB 3 (2%)
48 GB 3 (2%)
Meest voorkomende hoeveelheden RAM.
De meest voorkomende opslag is 512 GB (42% van de modellen).
Selectie Hele markt
128 GB 6 (5%)
256 GB 34 (26%)
512 GB 55 (42%)
1.000 GB 15 (11%)
1.024 GB 14 (11%)
2.048 GB 7 (5%)
256 GB is goed voor 26% van de selectie, tegenover 14% in de hele markt, een verschil van +12 procentpunt.
Meest voorkomende opslagcapaciteiten.
Mobiliteit
Gewicht en opgegeven batterijduur: de twee criteria die tellen voor een laptop die je vaak meeneemt.
Het gewicht ligt meestal tussen 1,4 kg en 1,74 kg, met een mediaan van 1,51 kg.
20
40
mediaan · 1,51 kg
3 0,8 kg
6 1 kg
26 1,2 kg
44 1,4 kg
22 1,6 kg
5 1,8 kg
10 2 kg
3 2,2 kg
9 2,4 kg
1 2,6 kg
0 2,8 kg
0 3 kg
2 3,2 kg
1 3,4 kg
Selectie · middelste helft: 1,4 kg tot 1,74 kg, mediaan: 1,51 kg
Hele markt · middelste helft: 1,42 kg tot 2,1 kg, mediaan: 1,64 kg
Gewicht van de modellen in de catalogus.
De opgegeven batterijduur ligt meestal tussen 13 h en 21 h, met een mediaan van 15 h.
10
20
mediaan · 15 h
23 10 h
18 12 h
28 14 h
14 16 h
13 18 h
4 20 h
8 22 h
24 24+ h
Batterijduur volgens de fabrikanten.